עיצוב מטבחים

מטבחים מודרניים

בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות טכנולוגית ענפה המתפרשת על כל אחד ממישורי החיים שלנו. התפתחות זו, תופסת את מקומה גם בענפי עיצוב הפנים השונים, ומורגשת בעיקר בענף עיצוב המטבחים. בעוד שבעבר שלטו במגמת עיצובי המטבחים הקווים החמימים, הביתיים והטבעיים, כיום, עיצובי המטבחים הפכו מודרניים וחדשניים, המושתתים על יסודות עיצוביים המותאמים לקידמה ולהתחדשות ומושפעים מתמורות האופנה השונות. סגנונות עיצוב מטבחים חדשניים אלו נקראים מטבחים מודרניים והם מתאפיינים על פי גורמים שונים ומרכיבים ייחודיים.

אפיון המטבח המודרני

המטבח המודרני מתאפיין בעיצוב טכנולוגי וחדשני כזה הזהה לעיצוב תעשייתי ושונה מעיצובים ביתיים למיניהם (קרי, מטבחים כפריים, מעוגלים, המשדרים חמימות מסוימת). מטבחים מודרניים יעוצבו על פי קווים ישירים ונקיים, יכילו סימטריה בכל אחד מפרטי העיצוב ומהריהוט הנלווה (החל מהברזים וכלה בכיסאות ובמוצרי החשמל), ויכללו צבעים דמויי מתכת, אפורים, כהים, או לבנים. שימוש בנירוסטה ובצבעים זהים לה, ישוו למטבח המודרני בדיוק את הפן העיצובי הנדרש, ולכן מטבחים המכילים נירוסטה הפכו לשמש סמל ודוגמא לכללי עיצוב מטבחים מודרניים. באופן כללי, ניתן אף לאפיין מטבחים מודרניים על פי מראה אחיד ושלם המורכב משלל פריטים ומכשירים שמתקשרים זה לזה בצבעים ובמידות ומרכיבים יחדיו תמונה אחת. יתרה מזאת, עיצוב מטבח מודרני מתאפיין בכך שהוא מאפשר ללקוח בחירה מתוך ים של אפשרויות עיצוביות, גדלים וסגנונות שונים, בין אם מדובר בריהוט המטבח ובין אם מדובר בתאורה חדשנית ייחודית ומעוצבת.

עיצוב מטבחים מודרניים

מטבחים מודרניים טומנים בחובם יתרונות רבים, הן מבחינת המראה והן מבחינת התפעול היומיומי. בכל הנוגע למראה, מטבחים מודרניים מאפשרים עיצוב מטבח מרשים וייחודי, בהתאם לרצון הלקוח ועל פי קווים המשרים אווירה של רוגע תוך ניצול מלא של כל חללי המטבח. בכל הקשור לתפעול היומיומי, מטבחים מודרניים מורכבים ממכשירים חדשניים, הקלים לתפעול ולשימוש, ואף נוחים לתחזוקה ולניקיון עתידי. רבים יאמרו כי מרכיבי המטבח המודרני יפים יותר (ובניהם החומרים מהם עשויים מטבחים מודרניים) ומרשימים יותר, ויש באמירה זו אמת רבה. היות ומרכיבי המטבח המודרני יהיו בעלי אלמנטים עיצוביים חדשניים הם גם יכילו בתוכם פתרונות מיוחדים שיקלו על הלקוח (כמו למשל: מגירות מיוחדות שאינן נטרקות וכדומה) וגם יהיו מחומרים שונים ומגוונים מאוד על פי בחירתו של הלקוח וטעמו האישי.